Bullet For My Valentine: Metal je zásadní termín

26. července 2011 v 18:01 | LadyWrong |  Bullet for My Valentine
Kytarista Michael Paget a basák Jason James ze skupiny Bullet For My Valentine nám odpovídali před svým vystoupením na Rock for People. Přišla řeč na alkohol, nápady na novou desku i pocit ze současné metalové scény. Koho zajímá ikona moderního metalu, směle do čtení.
Právě začíná vaše turné, máte před sebou asi pětatřicet koncertů. Jaký je to pocit?
Jason: Výborný. Máme se dobře, vidíme spousty lidí, čekají nás skvělá vystoupení. Taky se podíváme do světa. Nemůžeme se mít líp.
Máte nějaký specifický denní plán, když jste na šňůře?
Jason: Každý den je jiný. Někdy hrajeme trochu dřív, někdy až pozdě v noci. Pokud máme čas, poslechneme si nějaké kapely. Taky se snažíme relaxovat, protože občas jsme dost zaneprázdnění.
Na Rock for People jste v pozici jedné z nejtvrdších kapel. Je to rozdíl oproti čistě metalovým festivalům, kde je víc "tvrdých" headlinerů?

Michael: Ano, myslím, že je to jiné. Hrají tu s náma Sum 41, Paramore nebo My Chemical Romance - ti všichni jsou měkčí než my. Uvidíme, buď to bude výhoda a nebo nevýhoda. Je zvláštní být headlinerem tohohle festivalu, zvlášť, když jsme v Česku ještě nehráli.
Znáte se s nějakými účastníky Rock for People?
Michael: Ano, už jsme hráli se Sum 41 i s Pendulum. Známe jejich muziku, ale že bychom spolu kamarádili, to se říct nedá.
Jason: Nikdy jsme spolu netrávili čas, jen se naše cesty párkrát setkaly na stejné akci.
Letos jste obdrželi několik nominací magazínu Kerrang! a jednou z nich byla "Nejlepší britská kapela roku", což je cena, kterou jste v minulosti třikrát vyhráli. Letos jste ji ale nezískali. Myslíte si, že byl čas na předání štafety někomu jinému?
Jason: Jasně, nemůžeš vyhrávat pořád. My jsme nevydali žádný nový materiál a nedá se zvítězit s tím samým, s čím jsme vyhráli už v minulosti. Letos tuhle cenu získala kapela You Me At Six, která je skvělá, takže si to rozhodně zaslouží.
Na následující otázku odpovídali Sum 41 a zajímala by mě i vaše odpověď. Čím se zahříváte před koncertem, když je hnusně jako dneska?
Jason: Čokoládou.
Michael: Jasně, hodně horké čokolády.
A co takhle něco tvrdšího, pijete alkohol?
Jason: Whiskey.
Michael: Já piju pivo.
Pivo ale moc nezahřeje, ne?
Michael: Dokud jsou prsty v teple, tak je to v pohodě.
Jaký máte názor na současnou metalovou scénu? Myslíte si, že metal stále oslovuje mladou generaci?
Michael: Určitě. Metal je zásadní termín. Fanoušci skrz něj mohou uvolnit negativní energii, což je dobře. Myslím si, že metalová scéna je teď dost přesycená, ale pořád se mluví o těch největších kapelách, které vyčnívají z celého toho seznamu.
Které kapely ze "seznamu" vás nejvíc inspirují?
Jason: Metallica, Iron Maiden, Megadeth, Pantera, Slayer, Machine Head. Na těhle jménech jsme vyrůstali. Jsme tam, kde jsme, hlavně díky nim.

Michael: Myslím, že vliv těchto skupin je u nás slyšet.
Do konce tohoto roku byste rádi začali natáčet nové album. Máte už připravený nějaký materiál?
Jason: Máme spoustu odložených nápadů a nepoužitých riffů z dob, kdy jsme psali album Fever A Scream Aim Fire. Takže se asi trochu vrátíme zpátky a uvidíme, co z toho půjde použít. Navíc si teď, když jsme na turné, občas něco zahrajeme a natočíme do telefonů. Až šňůra skončí, podíváme se na to, zjistíme, co máme, a začneme dávat skladby dohromady.
Můžete popsat, jak se vyvinula vaše hudba a vaše texty od prvního alba po to poslední?
Michael: První album jsme nijak neplánovali. Prostě jsme šli do zkušebny a řezali do toho, jak jsme jen mohli. Pak se to jen doladilo ve studiu a bylo hotovo. Ale jak šel čas, získávali jsme víc prostoru na vytvoření nápadů před natočením alba.
Jason: Co se týče textů, ty původní by se daly nazvat jako evil-love - ďábel a láska v jednom. Později jsme se začali dostávat k reálným tématům. Ovlivňovaly nás vlastní životní příhody jako narození dítěte nebo smrt.
Než jste založili Bullet For My Valentine, hráli jste covery Metallicy, Nirvany a dalších. Zahrajete si ještě někdy nějaký cover?
Jason: Někdy si zahrajeme Metallicu. Dokonce si myslím, že ji budeme hrát i dnes večer. Asi dáme Creeping Death. Nehrajeme ji pořád, jen když cítíme, že se to hodí.
Michael: Doufám, že to nezkazíme.
Tohle je vaše první vystoupení v České republice, těšíte se?
Jason: Těšíme se moc. Mám jen trochu obavy, protože jsem sledoval show Sum 41 a zátarasy pod pódiem se hroutily. Sekuriťáci měli co dělat, aby je udrželi. Nedávno se nám stalo něco podobného, když se zábrany zřítily během naší show a my museli přestat hrát.
Michael: Snad už se nic takového nestane. Bojím se, aby nedošlo k nějakému zranění.
Jason: Jinak se ale nemůžeme dočkat!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Líbí se ti blog?

Ano 53.8% (56)
Ne 46.2% (48)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama