CHRIS „LORD“HARMS (Lord Of The Lost) – ROZHOVOR

9. července 2011 v 12:01 | LadyWrong |  Lord Of The Lost
Na festivalu BASINFIREFEST ve Spáleném Poříčí, vystupovala také německá Gothic - rocková kapela Lord Of The Lost. Podařilo se nám s ním sjednat díky Ivě Bokové PR manažerce festivalu krátký rozhovor. Otázky nikterak složité, při kterých jsme se i pěkně zasmáli.
Lukash - Četl jsem, že jste (kapela) něco mezi HIM a Rammstein, ale mě to spíš připadá jako, že trošku MARYLIN MANSON
Chris - Mezi HIM a RAMMSTEIN je dlouhá mezera, takže taky jsem se divil, že na WIKIPEDII napsali toto, do té mezery se dá zařadit i právě Marylin Manson. Spíš jsme blíže k RAMMSTEIN, ale hudbu hrajeme žánrově jinou.
Lukash - Líbí se Ti Marylin Manson? V některých pasážích máš hlas,který mi ho hodně připomínal.
Chris - Ano, měl jsem ho rád, v 90.letech to byl jeden z mých nejoblíbenějších, takže ANO, měl jsem ho velice rád, ale pak jeho vystoupení začínala být až moc grotesktní, takže teď už mě zas tolik neříká…Říkal jsi, že mu mám podobný hlas, je to možné, mám spoustu různých hlasů….(smích)
Lukash - Slyšel jsem a i četl, že se Ti líbí RIHANNA. To je ale trošku, mno, úplně jiný žánr, než hrajete, nebo ne?
Chris - Upřímně, rád poslouchám hudbu, která je úplně jiná, než tu kterou hrajeme, nejen, že i rád poslechnu něco jinýho, ale i mě to trošku inspiruje… Jen takový malý přirovnání, "jestliže budeš mít pekařství a budeš pro lidi péct chleba a pak večer přijdeš domu, tak pochybuju, že si ještě po tom celým dnu nějakej upečeš". Takže rád poslouchám hudbu úplně jiného žánru, než je ten, který hrajem.
Lukash - Četl jsem, že kromě hraní ve skupině LORD OF THE LOST, kde píšeš texty, děláš hudbu a podílíš se na grafice Vašich CD, máš i jiné aktivity, jako například produkce hudby pro Kurdistán či Turecko, máš vůbec někdy chvilku času, si sednout, vzít skleničku a poslechnout si nějaký písničky?
Chris - NE, vlastně jediná chvíle, kdy poslouchám hudbu je, když sedím v autě a řídím.
Lord Of The Lost
Lukash - Máš vůbec aspoň chvilku na relax, odpočinek?
Chris - Vlastně nepotřebuju odpočívat, jsem aktivní člověk, svým způsobem jsem workoholik. Jsem rád se svými přáteli, hlavně s těmi z kapely, takže nepotřebuju nic mezi tím, Moje kapela je pro mě odpočinek.
Lukash - Máš radši velký akce, jako koncerty, nebo menší typu festivaly, kluby?
Chris - Je mi to jedno, jestli vystupujeme na velký akci nebo na menší, pakliže tam lidi choděj za hudbou a jdou tam si tu hudbu poslechnout, je mi jedno jestli hrajeme pro "2" nebo "2.000.000" lidí….(smích), takže stručně je mi jedno na jak velký akci jsme.
Lukash - Plánujete jako skupina nějaký samostatný vystoupení, nějakou tour, nějaké koncerty?
Chris - Problém je v tom, že uspořádat velikou samostatnou tour, znamená mít kontakty na promotéry a producenty. Potřebujeme kontakty, udělat promo na tu akci a s tím, že mít vyhrazený peníze jenom na to promo, který se ze začátku ani nemusí vrátit. Zkrátka udělat si vlastní vystoupení, vlastní "šňůru" znamená investovat do toho svoje peníze a hlavně mít ty kontakty.
Lukash - Znamená to tedy, že nejdřív počítáte s akcemi jako je tahle (festivaly, kluby) a ve chvíli, kdy Vás lidé budou znát a budou o Vás více vědět, pak bude čas na samostatnou akci?
Chris - Ano, přesně tak. Až budeme vědět, že ta poptávka je veliká, promotéři a producenti nám sami zavolaj…
Lukash - Chris, máš nějaké informace, co se českých fanoušků týká?
Chris - Informace o fanoušcích mám pouze z FACEBOOKU, od lidí, kteří mi sami píšou a jsou to lidé z celého světa, ale oficiální informace o prodeji v té dané zemi, nemám.
Lukash - Co Vás (kapelu) vedlo k tomu hrát tenhle styl hudby? Byl tam na začátku nějaký zpěvák, nebo kapela, která Vás (kapelu) inspirovala?
Chris - Do mých 18-ti let by mě nikdy nenapadlo, že bych mohl takovou hudbu hrát, prostě to najednou přišlo. Neměl jsem žádný vzor, at už kapelu nebo zpěváka, vždycky jsem poslouchal různý styly hudby, možná, že právě ten mix těch stylů vyvrcholil v tom, co hrajeme (pozn.dle jeho slov hrají styl "PUSSY WETTING GOTHIC ROCK").
Lukash - Co jsi chtěl být, když jsi byl malý?
Chris - Chtěl jsem být Seržant.
Lukash - Myslel jsem, že máte bubenici (nikde jsem ji v tu chvíli neviděl a nevěděl jsem, jestli náhodou nenastala nějaká změna)? A není to trošku neobvyklé mít v kapele bubenici?
Chris - Ano máme ji stále, akorát si před 4-mi týdny zranila, poranila si kotník na pravé noze při tréninku kick-boxu. No je to nezvyklé, ale ona je prostě skvělá bubenice a ještě ke všemu, z ní mám evšichni ostatní respekt, je totiž stejně silná jak všichni dohromady. Proto jsme poprosili kamaráda, jestli by za ní nezaskočil. Zítra (2.7.2011) by už asi měla začít zkoušet s náma.
Lukash - Máš představu, kolik máš na svém těle tetování?
Chris - Vlastně ani nevím, nikdy jsem je nepočítal, protože všechny dohromady dávají jeden velký obraz. Nevím, může to být asi tak kolem 100 malých tetování, ale přesné číslo nevím. Ale jestli si chceš udělat čas a spočítat je, tak dej vědět, bude to nadlouho…(zase smích…)
Lukash - Také jsi se nechal slyšet, že bys rád vystupoval na jevišti s "LADY GAGA". Je to proto, že je tak vyjímečná než ostatní, taková extravagantní, jako Ty?
Chris - Ne, to není proto, že by byla extravagantní,ostatně, my vystupujeme takový jaký jsme, protože je to hlavně součást naší image nic víc, je to proto, že svými písněmi, mě velice oslovuje, je to jako by veškeré pocity, které má v sobě právě předávala svými písněmi. Mám ji velice rád, a věřím, že s ní budu jednou vystupovat, aspoň vystupovat (opět smích…)
Lukash - A poslední otázka, nebo spíš otázka, máš nějaký vzkaz pro naše čtenáře?
Chris (přepíšu v původním znění) - Is "kurva" in Czech, too? Or only in Polish?
Lukash - "Kurva" is in Czech, too…
Chris - O.K., so…(v tu chvíli se místností ozve smích, protože ostatní vědí co přijde)..so, I LOVE YOUR "KURVA"
Tak to byla slova zpěváka, frontmana, grafického designéra, producenta, textaře a muzikanta skupiny "LORD OF THE LOST" - CHRISE"LORDA"HARMSE.
(délka rozhovoru: 12 minut a 15 sekund)
Díky a na další rozhovory se těším příště.
©NEWS4ALL
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Máš rád/a Rock?

Ano 42.2% (187)
Ne 29.1% (129)
Trochu 28.7% (127)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama